Importer i Dystrybutor Artykułów Ortopedycznych i Przeciwżylakowych

KINESIOTAPE NA LATO

Kinesiotaping to technika terapeutyczna wykorzystywana w celu złagodzenia bólu, poprawy funkcji mięśniowej oraz wspomagania procesów gojenia. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących korzystania z kinesiotapingu:

 1. Pamiętaj o odpowiedniej technice aplikacji taśmy - przed nałożeniem taśmy na skórę, upewnij się, że skóra jest czysta, sucha i wolna od oleju lub kremów. Zastosuj odpowiednią technikę aplikacji, aby zapewnić odpowiednią podparcie mięśniowe i stabilizację.
 2. Wybierz odpowiedni kolor taśmy - kolory taśmy mogą być używane w celu zwiększenia efektywności terapii. Na przykład, niebieski kolor może być stosowany do redukcji bólu, czerwony do poprawy krążenia krwi, a żółty do poprawy propriocepcji.
 3. Określ cel terapii - przed nałożeniem taśmy, określ, jaki cel terapeutyczny chcesz osiągnąć. Czy chcesz zmniejszyć ból, poprawić stabilizację stawu czy zwiększyć aktywność mięśniową? Na podstawie tego celu dobierz odpowiedni sposób aplikacji taśmy.
 4. Regularnie kontroluj efekty terapii - monitoruj reakcję pacjenta na kinesiotaping, aby ocenić skuteczność terapii. Jeśli pacjent odczuwa dyskomfort lub nie ma pozytywnych efektów, skonsultuj się z terapeutą i dostosuj technikę aplikacji.
 5. Konsultuj się z profesjonalistą - jeśli nie jesteś pewny, jak zastosować kinesiotaping w celu złagodzenia bólu i poprawy funkcji mięśniowej, skonsultuj się z fizjoterapeutą lub innym specjalistą w tej dziedzinie. Profesjonalista pomoże Ci dobrać odpowiedni sposób aplikacji taśmy oraz monitorować postępy terapii.

Kinesiotaping jest jedną z metod terapii stosowanych w kontuzjach sportowych, które może okazać się skuteczna w szybkiej regeneracji i powrocie do aktywności fizycznej. Kinesiotaping polega na aplikacji elastycznych taśm na skórę w okolicach urazu, w taki sposób, aby wspierać mięśnie, stawy i więzadła. Taśmy te mają za zadanie poprawić krążenie krwi i limfy, zmniejszyć obrzęk, zmniejszyć ból oraz poprawić propriocepcję i stabilizację stawów.
Badania naukowe potwierdzają skuteczność kinesiotapingu w leczeniu różnych urazów sportowych, takich jak zapalenie ścięgien, naciągnięcia mięśni, bóle stawów czy uszkodzenia więzadeł. Dodatkowo, kinesiotaping może być również stosowany jako profilaktyka przed kontuzjami, zapobiegając nadmiernemu przeciążeniu mięśni i stawów.
Ważne jest jednak, aby taśmy były prawidłowo aplikowane przez doświadczonego terapeutę, który potrafi odpowiednio dostosować technikę kinesiotapingu do konkretnego urazu i potrzeb pacjenta. W przypadku kontuzji sportowej zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą w celu ustalenia optymalnego planu leczenia, w którym kinesiotaping może być skutecznym elementem terapii.

Kinesiotaping jest techniką terapeutyczną polegającą na aplikacji elastycznego plastra na skórę w celu poprawy funkcji mięśniowej, zmniejszenia bólu oraz przyspieszenia procesu gojenia się tkanek. Kinesiotaping może być skuteczną metodą leczenia bólów pleców i stawów poprzez:

 1. Poprawę krążenia krwi i limfy - Kinesiotape stosowany na określonych obszarach może poprawić przepływ krwi i limfy, co przyspiesza proces gojenia się tkanek i redukuje obrzęk.
 2. Redukcję bólu - Kinesiotape może zmniejszyć napięcie mięśniowe i poprawić propriocepcję (czucie położenia ciała w przestrzeni), co może przyczynić się do zmniejszenia bólu pleców i stawów.
 3. Poprawę stabilizacji stawów - Kinesiotape może pomóc w poprawie stabilności stawów poprzez zwiększenie świadomości proprioceptywnej oraz poprawę kontroli ruchowej.
 4. Poprawę postawy ciała - Kinesiotape może wspomagać poprawę postawy ciała poprzez korekcję nieprawidłowych wzorców ruchowych i redukcję napięcia mięśniowego.
  Ważne jest jednak, aby kinesiotape był aplikowany przez profesjonalistę, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej technice terapeutycznej. Kinesiotaping może być skutecznym uzupełnieniem terapii manualnej i ćwiczeń fizjoterapeutycznych w leczeniu bólów pleców i stawów, jednak nie zastępuje on tradycyjnego leczenia. W przypadku dolegliwości bólowych pleców i stawów zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą fizjoterapeutą.Poprawa krążenia krwi i limfy - Kinesiotaping pomaga zwiększyć przepływ krwi i limfy w obszarze aplikacji, co może przyspieszyć proces gojenia i zmniejszyć zastój płynów ustrojowych.
 5. Redukcja bólu - Kinesiotaping może zmniejszyć napięcie mięśniowe i poprawić kontrolę nerwową, co może skutkować zmniejszeniem bólu w obszarze aplikacji.
 6. Poprawa stabilności stawów - Poprzez wspieranie mięśni i więzadeł, kinesiotaping może poprawić stabilność stawów i zapobiegać urazom.
 7. Poprawa postawy ciała - Kinesiotaping może wspierać poprawną postawę ciała poprzez korygowanie niewłaściwych wzorców ruchowych i pomagać w utrzymaniu właściwej postawy.
 8. Poprawa funkcji mięśniowej - Kinesiotaping może pomóc w poprawie funkcji mięśniowej poprzez aktywację określonych grup mięśniowych i zmniejszenie napięcia w innych.
 9. Pomoc w regeneracji tkanek - Kinesiotaping może wspomóc proces regeneracji tkanek poprzez poprawę krążenia krwi i limfy oraz redukcję napięcia mięśniowego.
 10. Wsparcie w powrocie do aktywności fizycznej - Kinesiotaping może pomóc w szybszym powrocie do aktywności fizycznej po kontuzji lub urazie poprzez zwiększenie stabilności stawów i redukcji bólu.Jak używać kinesiotapingu do złagodzenia bólu i poprawy funkcji mięśniowej
 11. Kinesiotaping jako skuteczna metoda terapii w kontuzjach sportowych
 12. Zastosowanie kinesiotape'u w leczeniu bólów pleców i stawów
 13. Korzyści z regularnego stosowania kinesiotapingu podczas rehabilitacji
 14. Kinesiotaping jako pomoc w zapobieganiu kontuzjom podczas treningów
 15. Kinesiotapecie: jak działa i jakie są jego zalety
 16. Jak mocować kinesiotape na ciele, aby uzyskać najlepsze efekty
 17. Kinesiotaping w leczeniu urazów kręgosłupa i bólu krzyża
 18. Kinesiotaping jako skuteczny sposób na poprawę postawy ciała
 19. Kinesiotape - czy jest bezpieczny dla skóry i jak dbać o miejsce aplikacji?

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Serdeczne Życzenia dla Wszystkich Klientów i Sympatyków

Zajączek skacze po lesie
Życzenia w koszyczku niesie
Niech wszystkie dni będą owocne!
Oto życzenia Wielkanocne!

Antypoślizgowe ochraniacze na lód i ubity śnieg

Polecane dla zwolenników spacerów antypoślizgowe ochraniacze wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego ze stalowymi elementami zakończonymi zębami skutecznie stawiającymi opór oraz zaopatrzone w taśmy pozwalające na komfortowe dopasowanie do każdego rodzaju oraz rozmiaru obuwia.

Odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Pozwalaja poczuć sie bezpiecznie na lodzie, ubitym śniegu jak i śliskich mokrych przejściach w innych sezonach.

Życzenia Świąteczne

Dla szanownych Klientów oraz wszystkich sympatyków K.B.E.I oraz odwiedzających
tę stronę.
Najserdeczniejsze Życzenia Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele radości i szczęścia w
Nowym 2021 ROKU

Szlachetne zdrowie

Zdrowie to podstawa, niestety świat obecnie nie jest przewidywalny a nasze organizmy nie zawsze potrafią sobie poradzić z różnymi wirusami ( nie tylko tymi w koronie ). Na razie nikt dokładnie nie wie jakie zachowania i predyspozycje organizmu sprawiają, że jedni chorują a inni nie.

Osobiście jestem zdania, że stopień zanieczyszczenia krwi ma kluczowe znaczenie. Już młodzi ludzie chorują ( dieta, stres , przewlekłe zmęczenie, negatywne emocje ) co dopiero mówić o osobach starszych u których z upływem lat na ogół zmiany są coraz to trudniejsze do opanowania.

Wiec co robić ??? Oczywiście pracować nad sobą w celu wyeliminowania negatywnych czynników i skłonności a doraźnie koniecznie stosować środki ochronne/zabezpieczające dlatego zapraszam do zakładki Artykuły ochronne a być może znajdziecie Państwo coś dla siebie. Polecam rękawiczki ochronne HDPE jednorazowe tyko 2,00 zł za 100 szt opakowanie.

Aby nie było tak ponuro i poważnie, to niedługo Święta i Karnawał ,więc proszę zerknąć do zakładki Przeciwżylakowe/kompresyjne oferujemy bardzo duży wybór bardzo eleganckich wyrobów kompresyjnych w różnych rozmiarach, kolorach oraz stopniach kompresji.

Nowe dostawy rajstop

Szanowni Państwo,

Nowe dostawy rajstop, pończoch, podkolanówek kompresyjnych/przeciw żylakowych marki Sicura oraz Pharmatextil I oraz II stopnia kompresji, wszystkie rozmiary;
również z otwartymi palcami I i II stopnia ucisku. Nowe kolory

Zapraszamy

Taśmy do kinesiotapingu EUROFARM– 13 kolorów; szerokość tejpów: 2,5; 5; 7,5; 10


Zapytaj o wyprzedaże, negocjuj ceny !

ELEGANCKIE LASKI ORTOPEDYCZNE


Szanowni Klienci, odebraliśmy nową dostawę długo wyczekiwanych przez Państwa hiszpańskich lasek ortopedycznych z bambusa oraz drewna wg załączonych zdjęć. Zapaszamy !

EnglishPolandRussia