Importer i Dystrybutor Artykułów Ortopedycznych i Przeciwżylakowych

Taśmy do Tapingu - KinesioTapingu

CENNIKI HURTOWE WYSYŁAMY NA ŻYCZENIE

TAŚMY DO CELÓW TERAPEUTYCZNYCH 2,5cm x 5m; 5cm x 5m; 7,5cm x 5m; 10cm x 5m

Oferujemy solidne i skuteczne taśmy terapeutyczne do tapingu marki Eurofarm. Dostępne u nas produkty bezpiecznie zaaplikujesz na wybrane mięśnie i stawy, np. nadgarstka, ramienia, uda, barku czy dłoni. Znajdziesz tu ortopedyczne kinesio tape w 15 kolorach i 5 rozmiarach. Proponujemy rolki o długości 5 metrów oraz szerokości:

  • 2,5 cm;
  • 5 cm;
  • 7 cm;
  • 10 cm.

Pośród terapeutycznych taśm do kinesiotapingu czeka na Ciebie także Breathable Cotton Tape o szerokości 3,8 cm i długości 13,7 metra. Wyroby wykonane są z wysokiej jakości bawełny i pokryte specjalnym hipoalergicznym klejem łagodzącym skórę.

Specjalistyczne plastry pozwolą Ci prowadzić skuteczne terapie, co przyciągnie jeszcze więcej klientów do Twojego gabinetu. Przekonaj się, jakie działanie mają produkty marki Eurofarm. Zamów już dziś – cena przyjemnie Cię zaskoczy!

EUROFARM Taśmy do kinesiotapingu

taśmy Kildl do tapingu

Dostępne kolory: 
apricot, beżowy,  żółty, pomarańczowy,  niebieski, ciemno niebieski, granatowy, jasno zielony,  ciemno zielony, różowy, czerwony, fioletowy, czarny.

Symbol i nazwa:

CH-60

CH-61

CH-61A

CH-62

Rozmiar:

szer.: 2,5cm, dł.: 5m

szer.: 5cm, dł.: 5m

szer.: 7,5cm, dł.: 5m

szer.: 10cm, dł.: 5m

Cena w PLN:

14,00 zł

23,00 zł

28,00 zł

34,00 zł

Skład surowcowy:

Oddychajacy bawełniano-elastyczny materiał z dodatkiem (po jednej stronie tasmy) hypoalergicznego kleju

Zastosowanie:

Poprawa przepływu energii, poprawa funkcjonowania mięśni, poprawa funkcji układu limfatycznego, poprawa funkcji wewnętrznego układu kontroli bólu, wsparcie stawów, terapia blizn

Przykładowe zastosowanie

SZTYWNOŚĆ KARKU

taśmy taping na szyję

1. W górnej części szyi umieścić podstawę litery "Y"

taśmy taping na ból szyji

2. Nie naciągając taśmy poprowadzić ją, stopniowo oddalając od kręgosłupa pochylając głowę do przodu

taśmy taping na sztywność karku

3. Oderwać papierową osłonę pośrodku paska w kształcie litery "I". Trzymając końce lekko rozciągnąć środek i nakleić na bolącym rejonie. Nie naciągać końców.

BÓL W DOLNEJ CZĘŚCI PLECÓW

taśmy do tapingu na ból pleców

1. Pochylić się do przodu, aby rozciągnąć mięśnie pleców. Rozpocząć paski w kształcie litery "I" zaraz nad kością ogonową i poprowadzić w górę po obu stronach kręgosłupa, delikatnie napinając taśmę

taśmy do tapingu na ból dolnej części pleców

2. Oderwać papierową osłonę pośrodku paska "I". W pozycji pochylonej naciągnąć lekko lub odrobinę mocniej środek taśmy w rejonie odczuwanych dolegliwości

kinesiotaping na ból pleców

3. Przykleić końce bez dodatkowego naciągu

NIESTABILNOŚĆ STAWU RAMIENNEGO

taśmy taping na ramię

1. Podstawę paska "Y" umieścić pośrodku górnej części ramienia. Rozciągnąć obie strony taśmy oklejając mięsień ramienia bez dodatkowego napinania taśmy

taśmy taping na staw ramieniowy

2. Podstawę paska "I" umieścić ponad górną częścią barku. Rękę wyciągnąć w bok pod kątem 90° i poprowadzić taśmę w dół ramienia, nie napinając jej

kinesiotaping na niestabilność stawu ramiennego

3. Nie opuszczając ręki potrzeć taśmę w celu aktywowania kleju

przykładowe zastosowanie taśm do kinesiotapingu
kinesiotaping na nogach - taśmy

Dlaczego warto stosować kinesio tape w terapii i profilaktyce?

Wykonana z naturalnej tkaniny samoprzylepna taśma kinezjologiczna pozwala na osiągnięcie maksymalnego efektu przy minimalnej ingerencji. Wodoodporny klej gwarantuje trwałość aplikacji. Metoda uwzględniająca stosowanie plastrów zwana kinesiotaping pozwala na, między innymi:

  • profilaktykę urazów i zapalenia tkanek,
  • leczenie bólu mięśni i stawów,
  • zapewnienie 24-godzinnego drenażu limfatycznego,
  • przyspieszanie rekonwalescencji po operacjach, złamaniach, skręceniach.

Dzięki tapingowi wpłyniesz pozytywnie na kondycję mięśni, powięzi i struktur kostnych. Wynika to z działania, jakie taśmy mają na przestrzeń śródmiąższową. Zwichnięty nadgarstek? Zapalenie barku? A może skręcenie stawu skokowego? Postaw na kinesiology taping!

Taśmy do tapingu wyleczą z wielu chorób

W przeprowadzonych ostatnio badaniach naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego potwierdzili pełną skuteczność terapeutycznych taśm kinesio!

Odpowiednie zastosowanie plastrów do tapingu EUROFARM THERAPY TAPE pozwala na osiągnięcie wielu pozytywnych rezultatów terapii, takich jak:

POPRAWA PRZEPŁYWU ENERGII

Naklejanie taśmy wzdłuż przebiegu meridianów i punktów akupunkturowych skutkuje poprawieniem krążenia energii w całym ciele. Także tak odległych struktur jak dłoń czy stopa.

POPRAWA FUNKCJONOWANIA MIĘŚNI

Odpowiedni sposób zastosowania kinesiotapingu, wywołuje następujące efekty:

  •  efekt wzmocnienia (np. w przypadku atrofii mięśni grzbietowych),
  •  efekt rozluźnienia mięśni (np. w przypadku nadmiernego napięcia barku czy zespołu cieśni nadgarstka).

Ma to pozytywny wpływ na statyczną i dynamiczną koordynację ruchów oraz pozycji ciała.

POPRAWA FUNKCJI UKŁADU LIMFATYCZNEGO

W przypadkach wtórnych czy pierwotnych obrzęków limfatycznych nastąpi redukcja napięcia oraz poprawa przepływu chłonki, co znacząco przyspieszy proces zdrowienia. Taśmy do kinesiotapingu przynoszą dobre efekty w terapii cellulitu i rozstępów – okleisz nimi udo, pośladek i inne miejsca.

POPRAWA FUNKCJI WEWNĘTRZNEGO UKŁADU KONTROLI BÓLU

Odpowiednio naklejone plastry ortopedyczne do tapingu znacząco odciążają zaatakowane chorobą tkanki, co przynosi reakcję receptorów bodźców mechanicznych, które stymulują i uaktywniają system tłumienia odczucia bólu w ciele.

WSPARCIE STAWÓW

Wykorzystywanie taśm EUROFARM KINESIOLOGY TAPE oddziałuje na właściwe receptory, powodując odczucie poprawy ruchomości stawów, np. kolana, nadgarstka czy kręgosłupa. Techniki wpływania na wiązadła za pomocą aplikacji ortopedycznych pozwalają także na wzmocnienie biernej stabilności stawów. W ten sposób wesprzesz np. ramię. Wszystkie sposoby stosowania wyrobów tapingowych zapewniają pełen zakres ruchu. W różnych sytuacjach (np. po operacji) możliwości i techniki zastosowania produktów EUROFARM mogą skutkować wspieraniem stawu lub ograniczaniem jego ruchu.

TERAPIA BLIZN

Blizny blokują właściwy przepływ energii w ciele, co może być przyczyną kolejnych dolegliwości. Zastosowanie terapeutycznych taśm do kinesiotapingu ułatwia terapię blizn i przywraca obieg energii.

Therapy Tape EUROFARM – pourazowe taśmy do tapingu

Profesjonalne terapeutyczne taśmy do tapingu EUROFARM są wykonane z oddychającego materiału z dodatkiem włókien elastycznych oraz hipoalergicznego kleju, który nie pozostaje na skórze. Można je stosować do terapii różnych partii ciała, ponieważ krawędzie taśmy są ząbkowane i dobrze trzymają się skóry. Produkty te charakteryzuje bardzo duża wytrzymałość oraz odporność na działanie wody – w efekcie nie strzępią się. Jednorazowa aplikacja wystarcza od 2 do 7 dni. Oferowane rolki z taśmą do kinesiotapingu posiadają Deklarację Zgodności z Normami Europejskimi oraz Certyfikat CE., zostały także zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Wyroby tapingowe EUROFARM stosowane są w celach terapeutycznych oraz do rehabilitacji sportowej – pomagają uśmierzyć ból, przynoszą ulgę w przypadku stanów zapalnych, wspierają osłabione mięśni, redukują obrzęki i krwawienia. Są niezastąpione w przypadku zwichnięć, skręceń czy złamań, zabezpieczają tkanki oraz bardzo dobrze sprawdzają się do mocowania wszelkiego typu opatrunków.

TAŚMY EUROFARM SPORT TAPE

taśmy do kinesiotapingu

Dostępne kolory: beżowy, biały

Symbol i nazwa:

CH-63

Rozmiar:

szer.: 3,8cm, dł.: 13,7m

Cena w PLN:

Skład surowcowy:

Bawełna 55%, Klej Zinc-Oxide 45%

Zastosowanie:

Poprawa przepływu energii, poprawa funkcjonowania mięśni, poprawa funkcji układu limfatycznego, poprawa funkcji wewnętrznego układu kontroli bólu, wsparcie stawów, terapia blizn

Wytrzymałość taśm do tapingu

Wykonane są z wyjątkowo miękkiego, rozciągliwego i mocno przyczepnego bawełnianego materiału, który umożliwia perfekcyjne dopasowanie do różnych części ciała. Dodatkowo terapeutyczne taśmy do kinesiotapingu pokrywa warstwa kleju na bazie tlenku cynku, który działa niezwykle kojąco na skórę. Wszystko to sprawia, że wyroby te są wręcz stworzone dla sportowców oraz ich trenerów. Produkty BREATHABLE COTTON TAPE są proste w użyciu, hipoalergiczne oraz pozwalają na stosowanie na każdym fragmencie ciała.

Elastyczna taśma znajduje zastosowania w następujących przypadkach:

Taśma do kinesiotapingu jest rozciągliwa i mocna jednocześnie, łatwa do zdjęcia oraz nie pozostawia żadnych śladów na skórze.

artykuły ortopedyczne K.B.E.I Trzymaj Formę
EnglishPolandRussia