Importer i Dystrybutor Artykułów Ortopedycznych i Przeciwżylakowych

Taśmy do Tapingu - KinesioTapingu

CENNIKI HURTOWE WYSYŁAMY NA ŻYCZENIE

EUROFARM Taśmy do kinesiotapingu

TAŚMY DO CELÓW TERAPEUTYCZNYCH 2,5cm x 5m; 5cm x 5m; 7,5cm x 5m; 10cm x 5m

Dostępne kolory: 
apricot, beżowy,  żółty, pomarańczowy,  niebieski, ciemno niebieski, granatowy, jasno zielony,  ciemno zielony, różowy, czerwony, fioletowy, czarny.

Symbol i nazwa:

CH-60

CH-61

CH-61A

CH-62

Rozmiar:

szer.: 2,5cm, dł.: 5m

szer.: 5cm, dł.: 5m

szer.: 7,5cm, dł.: 5m

szer.: 10cm, dł.: 5m

Cena w PLN:

14,00 zł

23,00 zł

28,00 zł

34,00 zł

Skład surowcowy:

Oddychajacy bawełniano-elastyczny materiał z dodatkiem (po jednej stronie tasmy) hypoalergicznego kleju

Zastosowanie:

Poprawa przepływu energii, poprawa funkcjonowania mięśni, poprawa funkcji układu limfatycznego, poprawa funkcji wewnętrznego układu kontroli bólu, wsparcie stawów, terapia blizn

Przykładowe zastosowanie

SZTYWNOŚĆ KARKU

1. W górnej części szyi umieścić podstawę litery "Y"

2. Nie naciągając taśmy poprowadzić ją, stopniowo oddalając od kręgosłupa pochylając głowę do przodu

3. Oderwać papierową osłonę pośrodku paska w kształcie litery "I". Trzymając końce lekko rozciągnąć środek i nakleić na bolącym rejonie. Nie naciągać końców.

BÓL W DOLNEJ CZĘŚCI PLECÓW

1. Pochylić się do przodu, aby rozciągnąć mięśnie pleców. Rozpocząć paski w kształcie litery "I" zaraz nad kością ogonową i poprowadzić w górę po obu stronach kręgosłupa, delikatnie napinając taśmę

2. Oderwać papierową osłonę pośrodku paska "I". W pozycji pochylonej naciągnąć lekko lub odrobinę mocniej środek taśmy w rejonie odczuwanych dolegliwości

3. Przykleić końce bez dodatkowego naciągu

NIESTABILNOŚĆ STAWU RAMIENNEGO

1. Podstawę paska "Y" umieścić pośrodku górnej części ramienia. Rozciągnąć obie strony taśmy oklejając mięsień ramienia bez dodatkowego napinania taśmy

2. Podstawę paska "I" umieścić ponad górną częścią barku. Rękę wyciągnąć w bok pod kątem 90° i poprowadzić taśmę w dół ramienia, nie napinając jej

3. Nie opuszczając ręki potrzeć taśmę w celu aktywowania kleju

Taśmy do tapingu wyleczą z wielu chorób

W przeprowadzonych ostatnio badaniach naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego potwierdzili pełną skuteczność taśm do kinesiotapingu!

Odpowiednie zastosowanie taśm do tapingu EUROFARM THERAPY TAPE pozwala na osiągnięcie wielu pozytywnych rezultatów terapii, takich jak:

POPRAWA PRZEPŁYWU ENERGII
Naklejanie taśm do tapingu wzdłuż przebiegu meridianów i punktów akupunkturowych skutkuje poprawieniem krążenia energii w całym ciele.

POPRAWA FUNKCJONOWANIA MIĘŚNI
Odpowiedni sposób zastosowania taśm do kinesiotapingu, wywołuje następujące efekty:
– efekt wzmocnienia (np. w przypadku atrofii mięśni grzbietowych),
– efekt rozluźnienia mięśni (np. w przypadku ich nadmiernego napięcia).
Ma to pozytywny wpływ na statyczną i dynamiczną koordynację ruchów oraz pozycji ciała.

POPRAWA FUNKCJI UKŁADU LIMFATYCZNEGO
W przypadkach wtórnych czy pierwotnych obrzęków limfatycznych stosowanie taśm do tapingu powoduje redukcję napięcia oraz poprawę przepływu chłonki, co znacząco przyspiesza proces zdrowienia. Taśmy do kinesiotapingu przynoszą dobre efekty w terapii cellulitu i rozstępów.

POPRAWA FUNKCJI WEWNĘTRZNEGO UKŁADU KONTROLI BÓLU
Taśmy do tapingu znacząco odciążają zaatakowane chorobą tkanki, co przynosi reakcję receptorów bodźców mechanicznych, które stymulują i uaktywniają system tłumienia odczucia bólu w ciele.

WSPARCIE STAWÓW
Wykorzystywanie taśm do kinesiotapingu EUROFARM KINESIOLOGY TAPE oddziałuje na właściwe receptory powodując odczucie poprawy ruchomości stawów. Techniki wpływania na wiązadła za pomocą taśm leczniczych pozwalają także na wzmocnienie biernej stabilności stawów. Wszystkie sposoby stosowania taśm do tapingu zapewniają pełen zakres ruchu. W różnych sytuacjach (np. po operacji) możliwości i techniki zastosowania taśm EUROFARM mogą skutkować wspieraniem stawu lub ograniczaniem jego ruchu.

TERAPIA BLIZN
Blizny blokują właściwy przepływ energii w ciele, co może być przyczyną kolejnych dolegliwości. Zastosowanie taśm do kinesiotapingu ułatwia terapię blizn i przywraca obieg energii.
 

Therapy Tape EUROFARM – pourazowe taśmy do tapingu

Taśmy do tapingu EUROFARM są wykonane z oddychającego materiału z dodatkiem włókien elastycznych oraz hypoalergicznego kleju, który nie pozostaje na skórze. Można je stosować do terapii różnych partii ciała, ponieważ krawędzie taśmy są ząbkowane i dobrze trzymają się skóry. Taśmy te charakteryzuje bardzo duża wytrzymałość oraz odporność na działanie wody – w efekcie nie strzępią się. Jednorazowa aplikacja wystarcza od 2 do 7 dni. Oferowane taśmy do kinesiotapingu posiadają Deklarację Zgodności z Normami Europejskimi oraz Certyfikat CE., zostały także zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

TAŚMY EUROFARM SPORT TAPE

Dostępne kolory: beżowy, biały

Symbol i nazwa:

CH-63

Rozmiar:

szer.: 3,8cm, dł.: 13,7m

Cena w PLN:

Skład surowcowy:

Bawełna 55%, Klej Zinc-Oxide 45%

Zastosowanie:

Poprawa przepływu energii, poprawa funkcjonowania mięśni, poprawa funkcji układu limfatycznego, poprawa funkcji wewnętrznego układu kontroli bólu, wsparcie stawów, terapia blizn

Taśmy do kinesiotapingu EUROFAR stosowane są w celach terapeutycznych oraz do rehabilitacji sportowej – pomagają uśmierzyć ból, przynoszą ulgę w przypadku stanów zapalnych, wspierają osłabione tkanki mięśni, redukują obrzęki i krwawienia. Są niezastąpione w przypadku zwichnięć, skręceń czy złamań, zabezpieczają mięśnie oraz bardzo dobrze sprawdzają się do mocowania wszelkiego typu opatrunków.

Wytrzymałość taśm do tapingu

Wykonane są z wyjątkowo miękkiego, rozciągliwego i mocno przyczepnego bawełnianego materiału, który umożliwia perfekcyjne dopasowanie do różnych części ciała. Dodatkowo, taśmy pokrywa warstwa kleju na bazie tlenku cynku, który działa niezwykle kojąco na skórę. Wszystko to sprawia, że taśmy do kinesiotapingu są wręcz stworzone dla sportowców oraz ich trenerów. Produkty BREATHABLE COTTON TAPE są proste w użyciu, hypoalergiczne oraz pozwalają na stosowanie na każdym fragmencie ciała.

Taśma do tapingu znajduje zastosowania w następujących przypadkach:

Taśma do kinesiotapingu jest rozciągliwa i mocna jednocześnie, łatwa do zdjęcia oraz nie pozostawia żadnych śladów na skórze.

NOWE LOGO
EnglishPolandRussia